T.B.C: v měsíci září

A-tým začal svoji sezónu na konci srpna v prvním kole poháru. To se hrálo skupinově. Soupeři nám byla divizní FBC Slavia Praha, FBC Kati Kadaň, TJ Lokomotiva Louny a Florbal Neratovice, kteří hrají PH – SČ Ligu mužů. Což je stejná soutěž, kterou hraje náš B-tým. V Prvním zápase se hráči střetli s papírově nejslabším týmem skupiny Neratovicemi. Zápas byl plně pod kontrolou našich hráčů a soupeři vstřelili šest branek. Ve druhém zápase jsme se střetli s pořadatelským celkem Kadaní. V tomto zápase se náš tým dostal do dvoubrankového vedení po dvou třetinách. Ve třetí části soupeř zabral a dokázal stav utkání otočit ve svůj prospěch. Půl minuty před koncem zápasu se však našim hráčům povedlo srovnat stav zápasu a dotáhnout ho do remízového stavu. Ve třetím zápase, který se hrál druhý den opět v Kadani, se náš tým střetl nejprve s pražskou Slavií. V tomto zápase se první do vedení dostal náš tým. Vedení nám ale nevydrželo dlouho. Soupeř do čtyř minut stav utkání srovnal. Následně se mu povedlo přidat ještě jednu branku. Na tu hráči TBC dokázali svižně odpovědět. To ale bylo bohužel z naší strany vše a soupeř v poslední třetině zápasu utkání rozhodl. V posledním zápase skupiny se rozhodovalo o pokračování a nepokračování v poháru. Gólově nejbohatší byla hned ta první část utkání. V ní padlo hned pět branek. O jednu úspěšnější byli hráči TBC. Ve druhé části se povedlo nejdříve hráčům Loun srovnat, aby za čtyři minuty přispěchali s odpovědí hráči TBC. Ve třetím dějství již branka nepadla. TBC tak postoupilo do druhého kola ze třetího místa tabulky.

Ve druhém kole poháru vyjeli naši hráči do nedalekých Černošic. S místními Alien Nation svedli velkou bitvu. Náš tým byl po většinu zápasu florbalovější a po zásluze si dokráčel pro postup do třetího kola poháru.

V něm nás čekal další divizní tým Kralupy Wolves. Jako první se do vedení dostal soupeř. Na to jsme dokázali zareagovat a srovnat stav utkání v polovině třetiny. Pak se již ale vedlo lépe hráčům Kralup, kterým tam padlo vše, na co sáhli. V závěru zápasu se nám již povedlo jen korigovat nelichotivý konečný výsledek zápasu.

V druhém týdnu měsíce září vstoupili hráči A-týmu do nové sezóny v Národní lize. K prvnímu utkání jsme zavítali do nedaleké Rudné, kde jsme se střetli s Panthers Praha. První třetina se našemu týmu nepovedla. Od poloviny zápasu se však hra našeho týmu změnila a vypracovali jsme si pěkné šance. V závěru zápasu jsme hráli po našich vyloučeních ve třech hráčích, přesto na konci zápasu jsme mohli vyrovnat. Bohužel to se nepovedlo a soupeř byl o gól lepší.

Následující týden se hráči A-týmu představili v domácím prostředí před vlastními fanoušky. Soupeřem byl domácím hráčům tým Black Angels, ve kterém se představilo několik fanouškům známých tváří z loňské sezóny. O motivaci hráčů TBC bylo tak opravdu postaráno. Do vedení se dostal jako první soupeř. Na to náš tým dokázal poměrně rychle odpovědět. Do konce třetiny se tento scénář opakoval ještě jednou a na konci soupeř stihl vstřelit ještě jednu branku, a tak do šaten odcházel spokojenější. Do druhé třetiny vstoupili hráči plni odhodlání zápas zlomit na svoji stranu. To se postupem času povedlo. Během této části vstřelili soupeři čtyři branky a sami neinkasovali ani jednu. Ve třetím dějství pokračovala skvělá hra hráčů TBC a soupeř musel opět několikrát lovit balónek ze své sítě. V prvním domácím zápase sezóny si tak můžeme připsat první tři body do tabulky.

Výsledky pohár: TBC – Florbal Neratovice 6:0; TBC – FBC Kati Kadaň 5:5; TBC – FBC Slavia Praha 2:4;
TBC – TJ Lokomotiva Louny 4:3 TBC – SK Alien Nation 7:5; TBC – Kralupy Wolves 4:10

Výsledky liga: TBC – Panthers Praha 4:5; TBC – Black Angels 10:4

Jak si vedla naše další družstva?

B-tým má za sebou první turnaj sezóny. Ten se odehrál v Dejvicích v Unihoc Aréně. Soupeři nám byli Draci Říčany B a FKÚ Ovocné Báze. V souboji rezerv to byla pořádná gólová nadílka na obě strany. Po základní hrací době to bylo 8:8 a muselo se tak rozhodnout v samostatných nájezdech. V nich byl nakonec úspěšnější soupeř a ten si tak připsal do tabulky bod navíc. Druhý zápas na turnaji odehrála mužská rezerva proti Ovocným Bázím. Tento zápas se našemu týmu nepovedl a prohrál vyšším rozdílem.

Výsledky: TBC – FBC Draci Říčany B 8:9pn; TBC – FKÚ Ovocné Báze 5:13

Junioři odehráli svůj první turnaj v Hořovicích. Nejprve se utkali v regionálním derby s domácím týmem Red Dragons Hořovice. Po první třetině náš tým juniorů vedl již o tři branky. V druhé části přidal ještě další dvě a v poslední části už jen kontroloval výsledek zápasu. Ve druhém zápase junioři vyzvali pražskou Slavii. Zde to dlouho bylo pořádné drama. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný. Do poslední části zápasu vstoupili lépe hráči TBC a udělali tak potřebný krok k zisku tří bodů. Během prvních pětatřiceti vteřin stihli junioři vstřelit dvě branky, na které soupeř už nedokázal reagovat. Do konce třetí třetiny pak padla do sítě Slavie ještě jedna branka.

Výsledky: TBC – FBC Red Dragons Hořovice 6:2; TBC – FBC Slavia Praha 4:1

Dorostenci z prvního turnaje, který se hrál v Čakovicích, berou šest bodů za dvě výhry. Patří tak ke třem týmům ligy, kteří po úvodním turnaji neztratil jediný bod. V prvním zápase dokázali porazit houževnatý tým Pitbulls Kolín a ve druhém zápase dokázali porazit Prague Tigers čtyřbrankovým rozdílem. Náš tým se i letos bude opírat ve velkém množství na mladé hráče, kteří jsou buď prvním rokem dorostenci nebo stále ještě starší žáci.

Výsledky: TBC – Pitbulls Kolín 5:3; TBC – Prague Tigers 5:1

Starší žáci mají povedený vstup do sezóny. Na prvním turnaji dokázali zvítězit ve všech třech zápasech a postupují tak do druhého výkonnostního koše. Nejprve ve skupině dokázali porazit Benešov i přesto, že soupeř vedl v polovině zápasu o dvě branky. Hráči TBC to ale nezabalili ukázali svou kvalitu a zápas čtyřmi góly otočili ve svůj prospěch. Ve druhém zápase skupiny pak dokázali porazit pražskou Spartu a ve finále na nájezdy pak porazili střešovický Tatran.

Výsledky: TBC – SK Florbal Benešov 4:2; TBC – ACEMA Sparta Praha RED 4:2;
TBC – Tatran Střešovice 4:3pn

Starším žáků Blue se úvodní turnaj nepodařil. V prvním zápase nestačili vinnou nepřesnosti v zakončení týmu Panthers Praha, se kterým náš tým prohrál o jednu branku. Následně v druhém zápase jsme podlehli Příbrami. To znamenalo že náš tým musel hrát zápas o udržení. Do utkání vstoupili naši hráči dobře, dostali se do dvoubrankového vedení. Soupeř zvládl do poločasu snížit na rozdíl jedné branky. V druhé půli dlouho žádný z týmů nedokázal vstřelit branku. Když už to vypadalo půl minuty před koncem, že hráči TBC si připíší první vítězství v sezóně, soupeř vyrovnal a poslal zápas do nájezdů. V nich byl úspěšnější a udržel se.

Výsledky: TBC – Panthers Praha RED 1:2; TBC – FBC Žraloci Příbram 5:8;
TBC – Buldoci Radotín – Davle 2:3pn